МВС запустило новий проект спрямований на прозоре та більш ефективне проведення президентських виборів України, що відбудуться уже через три дні. Це нова геоінформаційна система Вибори-2014. Повідомив Арсен Аваков на сторінці в Facebook.

Фальсифікування виборів в нашій державі стала буденним ділом для українських політиків. Наймасштабніше підтасування результатів голосування в 2004 році привели до революції. І при цьому, досі немає жодних прецедентів покарання осіб причетних до фальсифікації результатів. Наприклад в  2012 році в Верховній Раді України було зареєстровано 1084 заяви про правопорушення у ході виборів. У відповідь відкрили тільки дві кримінальні справи. Получається, що минула влада приховувала, а правоохоронні органи разом із прокуратурою і судами ігнорували це.

Цього разу МВС розробило спеціальну геоінформаційну систему Вибори -2014. Яка дозволяє в реальному часі получати необхідну інформацію по кожному правопорушенню, що зв'язане з виборами. Це означає. що кожен громадянин, що подав заяву про порушення, зможе відслідковувати хід її розслідування, а кандидати, штаби, спостерігачі, журналісти та всі бажаючі мають можливість вже в ході голосування поставити свою оцінку по фіксуванні порушень, взнати де вони фіксуються і чи можуть ці порушення вплинути на хід виборів. Після того як кожна заява розглянеться результат буде доступний в системі Вибори -2014.

Звісно, що результат цієї роботи міг би бути кращим, ефективнішим, прозорішим та справедливішим якщо б Верховна Рада України підтримала ініційований МВС України законопроект №4741, в якому йдеться про збільшення відповідальності за дії спрямовані на зрив виборів, за підкуп виборців, а також за продаж свого голосу. Ці норми успішно працюють в Німеччині, Швейцарії, Канаді. А в нашому парламенті чомусь не вистачило 4 голоси.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх