Український законопроект про міжнародні санкції за підтримку і фінансування тероризму в Україні, прийнятий Верховною радою в першому читанні у вівторок, 12 серпня, викликає занепокоєння і критику міжнародних правозахисників, а також Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).

Причиною виникнення занепокоєнь є положення закону, які дозволяють Раді національної безпеки і Раді оборони України обмежувати діяльність українських та зарубіжних ЗМІ.

Міжнародна правозахисна організація Freedom House вважає, що законопроект дає владі неприйнятні повноваження щодо закриття і обмеження діяльності ЗМІ та телекомунікаційних мереж. На думку організації "Репортери без кордонів", остаточне ухвалення законопроекту означатиме "величезний крок назад" для свободи інформації. 

ОБСЄ, в свою чергу, закликала Верховну раду відмовитися від положень закону, які "ставлять під загрозу свободу слова в ЗМІ і плюралізм, а також порушують зобов'язання ОБСЄ щодо свободи висловлювань та свободи ЗМІ", йдеться в заяві організації. Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дун'я Міятович заявила, що розуміє занепокоєння Києва з питання національної безпеки у зв'язку з триваючим конфліктом. Водночас Міятович відзначає, що це не повинно "виправдовувати непропорційне обмеження свободи висловлювання думок і свободи слова в ЗМІ".

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх