Вчорашня зустріч глав МЗС Росії, Франції, Німеччини та України тривала довгих п'ять годин на якій міністри обговорювали ситуацію на сході України. Одразу після закінчення переговорів глава МЗС ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр (Frank-Walter Steinmeier) заявив, що сторонам вдалось трохи зблизитись у питаннях кризи в Україні.

"Я думаю і сподіваюсь, що ми досягли прогресу за деякими пунктами", - сказав Штайнмаєр в ніч на понеділок, 18 серпня, зазначивши, що розмова була довгою та складною. Тепер усі учасники переговорів вирушать у свої країни, щоб передати усі результати переговорів лідерам своїх держав.

Російське зовнішньополітичне відомство також позитивно оцінило підсумки берлінської зустрічі. Був досягнутий "певний прогрес" з різних аспектів ситуації в Україні, йдеться в поширеній, 18 серпня, заяві МЗС РФ. Зокрема, мова йшла про "найшвидше припинення бойових дій, забезпечення контролю на кордоні, доставці гуманітарної допомоги на схід України і створенні умов для якнайшвидшого початку процесу політичного врегулювання". За даними Москви, сторони домовилися "продовжити діалог у цьому форматі". 

Клімкін: Україна не перейшла червону межу 

Український глава МЗС відразу після зустрічі написав у Twitter: "П'ять годин найскладнішого розмови, але, напевно, щоб зрушитись з місця, треба багато разів по 5 годин". 

"Немає місця компромісу там, де держава повинна перетнути свою червону лінію. Україна її не перетнула", - зазначив український міністр.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх