Президент України Петро Порошенко закликав Росію повернути в міжнародне правове поле ситуацію з російською колоною з гуманітарним вантажем, яка в п'ятницю, 22 серпня, без дозволу Києва увійшла на українську територію для доставки допомоги населенню Луганська.

Президент повідомив, що за його дорученням глава МЗС України Павло Клімкін та голова адміністрації президента Борис Ложкін зв'язалися з російськими колегами Сергієм Лавровим і Сергієм Івановим і висловили стурбованість ситуацією, що створилася. 

За словами Порошенка, Україна стурбована, насамперед, безпекою, за яку почали відповідати Російська Федерація і сепаратисти. 

"Ми зробимо все можливе для того, щоб це не призвело до більш важких наслідків", - сказав він на зустрічі, що відбулась в  Києві з міністром закордонних справ Литви Лінасом Лінкявічюсом. 

Порошенко підкреслив, що Україна виконала всі взяті на себе зобов'язання, 35 російських вантажівок були оформлені. Він зазначив, що єдиний фактор, який заважав Червоному Хресту супроводжувати колону - це обстріли доріг з боку сепаратистів. За словами Порошенка, на територію України увійшла колона з понад 100 автомобілів без розмитнення та провірки, прикордонного оформлення і супроводу Червоного Хреста, що є "кричущим порушенням міжнародного права".

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх