Канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає військові заходи українського уряду вимушеними і необхідними, але закликає сторони конфлікту до перемир'я. Про це вона заявила в Києві в суботу, 23 серпня, на прес-конференції за підсумками переговорів з президентом України Петром Порошенком.

Важливим етапом на шляху до миру глава уряду ФРН вважає намічену на 27 серпня зустріч президента України Петра Порошенка з президентом Росії Володимиром Путіним. 

Миру не можна досягти в односторонньому порядку 

Меркель підкреслила, що миру не можна досягнути в односторонньому порядку і закликала російське керівництво відмовитися від підтримки сепаратистів на Донбасі. На питання журналістки про можливу жорсткість санкцій проти Росії канцлер відповіла, що поки не бачить в цьому необхідності і покладає надії на переговори. Меркель в черговий раз вказала, що вважає анексію Криму незаконною. 

Державні гарантії Німеччини на півмільярда євро 

Конкретна допомога Німеччини Україні полягатиме в наданні державних гарантій під кредити для відновлення енерго-і водопостачання у постраждалих від бойових дій районах на загальну суму в 500 мільйонів євро. Німеччина, крім того, виділить 25 мільйонів євро допомоги для будівництва житла для біженців. Найближчим часом 20 поранених в боях українських військовослужбовців пройдуть курс лікування в Німеччині. 

"Меркель - хороший друг і адвокат України" 

Президент України Петро Порошенко підкреслив: "Ангела Меркель - добрий друг і сильний адвокат України". Порошенко вважає, що Меркель, як ніхто інший, розуміє проблеми України. Він теж жадає миру, проте нагадує, що війна не була вибором українців. "Нам війну нав'язали", - заявив президент України. Він подякував главі уряду Німеччини і за аналогією з планом Маршала, з відновлення Німеччини після другої світової війни - назвав німецьку допомогу "планом Меркель" з відновлення Донбасу. 

Тепер на порядку денному - зустріч Меркель з прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком та мерами низки українських міст. Увечері в суботу канцлер Німеччини повертається в Берлін.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх