Кризові переговори в Мінську з врегулювання конфлікту в Україні, судячи з усього, не дозволили досягти прориву. Не допомогла й особиста зустріч між президентами України і Росії Петром Порошенком і Володимиром Путіним, повідомляє Deutsche Welle.

Порошенко в ніч на середу, 27 серпня, завив, що всі без винятку учасники зустрічі, в тому числі Москва, підтримали запропонований ним мирний план, і тепер потрібні "конкретні справи". Він, однак, визнав, що дискусії були важкими, і досягнуті лише "окремі результати". 

Зі свого боку Володимир Путін заявив, що Росія, не будучи стороною конфлікту, не може обговорювати з Києвом умови припинення вогню на сході України. "Ми, Росія, не можемо говорити про умови припинення вогню, про можливі домовленості між Києвом, Донецьком, Луганськом. Це справа самої України. Ми можемо тільки сприяти тому, щоб створити обстановку довіри в ході цього можливого і, на мій погляд, вкрай необхідного переговорного процесу", - цитує слова Путіна агентство "Інтерфакс". 

Російський президент також сказав, що з Україною досягнуті "певні домовленості" про взаємодію в справі надання гуманітарної допомоги Донецькій і Луганській областям. Однак, ще 22 серпня Росія без схвалення Києва ввела на територію України свою гуманітарну колону, що в Києві та на Заході розцінили як "пряме вторгнення". В даний час Москва готує для сходу України другу гуманітарну колону.

Газова проблематика 

На переговорах у Мінську була досягнута домовленість про відновлення переговорів про постачання газу. Повідомляючи про це, Путін зазначив, що в даний час газове питання "знаходиться в глухому куті", що, за його словами, створює великі проблеми і для Росії, і для європейських партнерів. 

Росія припинила поставки газу в Україну через суперечки з приводу заборгованості Києва та ціни, яку Україна повинна надалі платити за російський газ. Київ звернувся до Арбітражного суду і повернув Москві виплачений аванс за транзит російського газу в Європу.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх