Україна здатна сама себе захистити, але розраховує на військово-технічну підтримку заходу, обмін розвідданими і двосторонні консультації. Про це президент України Петро Порошенко заявив у Брюселі в суботу, 30 серпня, на спільному брифінгу з головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу.

"Ми шукаємо миру, а не війни, ми говоримо про підтвердження солідарності Євросоюзу", - цитує слова українського президента Deutsche Welle

Разом з тим Порошенко і Баррозу застерегли від того, що подальше загострення конфлікту в Україні може стати незворотним. "Ми перебуваємо в дуже серйозному, критичному становищі. Ситуація може обернутися так, що ми досягнемо точки неповернення", - сказав Баррозу після переговорів з Порошенком. У той же час він підкреслив, що ще не пізно знайти спосіб для вирішення української кризи політичним шляхом. 

Порошенко звинуватив Росію в тому, що на території України знаходяться "тисячі солдат і сотні танків іноземної армії". За його словами, це піддає великому ризику безпеку не тільки України, а й усієї Європи. "Ми занадто близькі до моменту, коли вже неможливо буде повернутися до мирного плану", - застеріг український президент. На його думку, всі сторони конфлікту повинні усвідомлювати пов'язану з цим відповідальність. 

Єврокомісія вже розробила варіанти посилення санкцій відносно РФ 

Напередодні саміту ЄС, на якому планується обговорення розширення санкцій відносно Росії, Баррозу повідомив, що Єврокомісія вже розробила відповідні варіанти. Він заявив, що очікує від країн ЄС готовності вжити посилених заходів. Глава Єврокомісії назвав санкції "обмежуючим заходом", що повинні змусити Москву "схаменутися і працювати конструктивно". При цьому Баррозу підкреслив, що ЄС не зацікавлений у конфронтації з РФ. "Ми готові підтримувати хороші відносини з Україною і Росією, ми посередники", - заявив він.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх