Вчора, 4 серпня відбулась зустріч в рамках саміту НАТО. Хоча Україна не є членом НАТО, події на сході України обіцяли бути в центрі уваги уельського саміту. Але цього не сталося. У всякому разі не так, як очікували деякі спостерігачі.

З одного боку, в перший день - четвер, 4 вересня - прізвище українського президента Петра Порошенка дійсно звучало в прес-центрі частіше інших. Журналісти різних країн вимовляли його без зупинки. Порошенко зустрівся з лідерами п'яти провідних західних країн - США, Великобританії, Німеччини, Франції та Італії, а також взяв участь у засіданні комісії НАТО-Україна. З іншого, генеральний секретар альянсу Андерс Фог Расмусен, і лідери провідних країн-членів у своїх виступах ставили збройний конфлікт на Україні в один ряд з ситуацією в Афганістані та Іраку. 

Нова надія на Мінськ

Також низка політиків висловилась і про зустріч контактної групи в Мінську. Зокрема Франк-Вальтер Штайнмаєр сказав, що багато від цієї зустрічі очікувати не слід.

Фог Расмусен був також стриманий у очікуваннях. "Якщо заяви російської сторони щирі, ми їх вітаємо", - сказав він, натякаючи на недовіру Москві. "Росія не зробила жодного кроку до миру на сході України", - вважає глава НАТО, відомий своїми жорсткими висловлюваннями. Позицію альянсу він висловив формулою: "Росія воює з Україною на Україні". Для Расмусена цей саміт - останній. Після датчанина організацію очолить норвежець Стольтенберг. 

Допомога від НАТО буде, але не зброєю 

На головне же для України питання -чим НАТО може конкретно допомогти країні, ведучій війну з Росією, відповіді на саміті в Уельсі не стали несподіваними. Фог Расмусен заявив, що альянс підтримує Україну, закликав Росію відмовитися від анексії Криму і припинити підтримку сепаратистів на сході країни. Такі заклики звучали і раніше. Не стала новиною і заява про трастовий фонд, за допомогою якого НАТО планує допомогти Україні модернізувати свою армію. Поставки озброєнь, "в тому числі - високоточних" Київ чекає від окремих членів НАТО, заявив у Ньюпорті президент Порошенко. Ні країн, ні типи озброєння він не назвав.

Питання ж про членство України в НАТО, схоже, залишилося за рамками саміту в Уельсі. Порошенко натякнув, що час для цього ще не прийшов. Головний підсумок саміту, на думку президента України - "безпрецедентна підтримка", яку він відчув, спілкуючись із західними лідерами. Поки це була підтримка скоріше на словах.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх