На думку глави МЗС України Павла Клімкіна, Російська Федерація, вимагаючи внести правки в угоду про асоціацію України з ЄС, шантажує Брюсель. Про це міністр заявив в ефірі Першого національного каналу в суботу, 13 вересня. "У цьому немає ніякої економіки.

Це чисто політика. Фактично з боку Росії це шантаж. І навіть не України, а Євросоюзу", - підкреслив Клімкін. 

Він також додав, що внесення правок до тексту угоди, яких домагається Росія, означатиме політичну залежність Києва від Кремля. У той же час міністр зазначив, що деякі коректування припустимі в додатках за тарифами. "Текст угоди - це принципове питання. Якщо Росія змусить нас змінити текст, то це означатиме нашу політичну залежність від Росії. Цього ми ніколи не зробимо. Якщо ми гнучко спрацюємо за додатками до угоди, тарифами - це інше питання", - цитує заяву Клімкіна Deutsche Welle

Говорячи про відстрочення набуття чинності угоди про зону вільної торгівлі з ЄС, міністр зазначив, що у Києва унікальний режим з Євросоюзом, в рамках якого Україна експортує товари в ЄС за тарифами в 0 відсотків, такий стан збережеться ще рік. "Це так звані односторонні преференції. Ми поки захищаємося мінімальними тарифами, які узгодили з СОТ", - пояснив Клімкін.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх