Українських силовиків і сепаратистів на Донбасі розділить 30-кілометрова буферна зона. Про це домовилися в п'ятницю, 20 вересня, в Мінську учасники контактної групи по врегулюванню ситуації на сході України.

За підсумками зустрічі вони підписали меморандум з дев'яти пунктів про припинення застосування зброї обома сторонами конфлікту. За словами представника Києва, екс-президента України Леоніда Кучми, підписаний документ "передбачає відвід великокаліберної зброї на відстань не менше 15 кілометрів з кожного боку". 

Ще однією домовленістю стала заборона на застосування військової авіації і бойових безпілотників. Як зазначив Кучма, це обмеження не відноситься до літальних апаратів Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). Він додав, що "меморандум передбачає розгортання груп спостерігачів ОБСЄ уздовж всього російсько-українського кордону". 

Важливим пунктом підписаного в Мінську документа стало рішення про виведення з зони конфлікту всіх іноземних збройних формувань. Згідно з досягнутою домовленістю, Донбас повинні покинути всі найманці, які воювали, як з одного, так і з іншого боку.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх