Виконання умов підписаного 19 вересня в Мінську меморандуму про відведення військ, а також про створення буферної зони на сході України повинно початися вже сьогодні.

Про це в суботу, 20 вересня, на брифінгу в Києві повідомив заступник керівника інформаційно-аналітичного центру Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Володимир Польовий

"Відповідно до тексту меморандуму, створення так званої 15-кілометрової буферної зони кожна зі сторін повинна почати з сьогоднішнього дня. Дотримання виконання умов меморандуму контролюватиме ОБСЄ, яка є третьою стороною", - цитує Польового агентство УНІАН

Опублікований 20 вересня на сайті Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) меморандум з дотримання режиму припинення вогню в Україні є "черговим важливим кроком на шляху до деескалації ситуації в Луганській і Донецькій областях". Про це йдеться в заяві діючого голови ОБСЄ, президента Швейцарії Дідьє Буркхальтера. Документ складається з дев'яти пунктів, які, зокрема, включають заборону на використання всіх видів озброєння. 

Заборона на застосування всіх видів зброї та ведення наступальних дій. 

Голова ОБСЄ сподівається, що меморандум дозволить "полегшити страждання мирного населення в порушених конфліктом районах". Буркхальтер закликав сторони "сприяти деескалації".

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх