Група спостерігачів ООН має намір провести власне розслідування у зв'язку з суперечливими повідомленнями про масові поховання під Донецьком. Про це в п'ятницю, 26 вересня, заявила прес-секретар управління верховного комісара ООН з прав людини Равіна Шамдасані, передає Deutsche Welle.

Представник ООН підкреслила, що обидві сторони конфлікту приписують противнику "масові вбивства", а територія, на якій були знайдені тіла, в різний час перебувала під контролем то сепаратистів, то української армії. 

За словами Шамдасані, 34 члена моніторингової місії ООН в Україну намагалися дістатися до району, де ймовірно були знайдені масові поховання, проте поки це їм не вдалося через небезпечну ситуацію на зазначеній території. Представник ООН підкреслила, що відповідальність за проведення повноцінного, незалежного розслідування лежить на українській владі. 

"Військова поліція" самопроголошеної "Донецької народної республіки" (ДНР) повідомила 23 вересня спостерігачам ОБСЄ про те, що в районі селища Нижня Кринка нібито знаходяться декілька масових поховань. Спостерігачі, що прибули на місце, виявили чотирьох загиблих у вугільній шахті №22 "Комунарка". На околиці селища вони побачили схожу на могилу земляний насип з табличкою, на якій були зазначені імена або ініціали п'яти осіб. Прем'єр ДНР Олександр Захарченко пізніше заявив російським ЗМІ, що в цілому на території республіки були знайдені три поховання з 40 убитими. 

РНБО повідомила про нові масові поховання 

Керівник інформаційного центру Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Андрій Лисенко повідомив 26 вересня, що в Слов'янську були виявлені ще три масових поховання. "За попередньою інформацією, ці люди загинули на початку і в середині червня, коли Слов'янськ перебував під контролем терористів.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх