Європейський Союз і Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) у четвер, 2 жовтня, висловили серйозну стурбованість різким загостренням ситуації в Україні. "Ми стурбовані активізацією обстрілів, що відбуваються на сході України, незважаючи на чинне припинення вогню, що вчора призвело до трагічної загибелі кількох мирних жителів поруч зі школою в Донецьку", - йдеться в комюніке, опублікованому прес-службою ЄС.

У документі також відзначається загибель українських військовослужбовців в результаті обстрілу донецького аеропорту. 

Висловивши співчуття сім'ям загиблих, в ЄС нагадали про необхідність суворо дотримуватися мінської угоди про припинення вогню, що є "кроком для відновлення законності і порядку на сході України, розслідування злочинів у відношенні прав людини, скоєних раніше і запобігання їх порушення". 

У світлі того, що відбувається в останні дні в Донецьку, міністр закордонних справ Швейцарії і голова ОБСЄ Дідьє Буркхальтер закликав усі сторони конфлікту негайно припинити бойові дії і дотримуватися умов перемир'я. У заяві, розміщеній на сайті ОБСЄ, політик зазначив: "Було б прикро і безвідповідально поставити під загрозу виконання угоди, що представляє реальну можливість для стійкої деескалації ситуації". Буркхальтер також закликав усі сторони забезпечити безпеку співробітників гуманітарних організацій, чия діяльність по допомозі населенню надзвичайно важлива, особливо у зв'язку з наближенням зими.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх