Президент України Петро Порошенко побоюється за долю свого мирного плану через все більш частіші порушення режиму припинення вогню на сході країни. У телефонній розмові з канцлером ФРН Ангелою Меркель (Angela Merkel) ввечері в понеділок, 6 жовтня, він звинуватив проросійських сепаратистів у нападах на українські урядові війська.

Артобстріл аеропорту в Донецьку не припиняється вже багато тижнів, він обороняється солдатами від сепаратистів. МЗС України повідомило в Twitter, що з початку перемир'я 5 вересня в результаті бойових зіткнень між армією і сепаратистами загинули 56 солдатів і 32 мирних жителя, більше 300 солдатів були поранені. Спостерігачі, однак, зазначають, що реальне число жертв може бути вище. 

Місія із застосуванням безпілотників 

В розмові з Ангелою Меркель Порошенко привітав заплановану германо-французьку місію з контролю за перемир'ям за допомогою безпілотних літальних апаратів. ФРН і Франція в даний час вивчають можливість проведення такої операції під егідою ОБСЄ.

У Парижі заявили, що ця операція може початися вже в найближчі дні. Однак уряд ФРН підкреслив, що спочатку потрібно врегулювати ряд правових, військових і політичних питань. Не виключено, що для проведення такої операції буде потрібна згода бундестагу.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх