Генеральна прокуратура України проведе перевірку мітингу бійців Нацгвардії, який відбувся у понеділок, 13 жовтня, біля будівлі президентської адміністрації в Києві. Про це агентству УНІАН повідомив прокурор Центрального регіону України з нагляду за додержанням законів у військовій сфері Юрій Війтєв.

"Я бачу, що відбувається, але поки не можу сказати, яке остаточно буде прийнято рішення. Ми, звичайно, будемо перевіряти", - заявив прокурор. 

На даний момент мітинг вже закінчено, і військовослужбовці повернулися до місця постійної дислокації в Нових Петрівцях, повідомляє Deutsche Welle. В цілому, біля адміністрації президента зібралися близько 300 строковиків. Вони вимагали демобілізації тих, хто вже відслужив покладений термін, і погашення боргів по зарплаті. 

Заступник глави президентської адміністрації Генадій Зубко, в свою чергу, заявив, що час звільнення в запас стане ясним після візиту президента країни Петра Порошенка в Мілан 16-17 жовтня, де відбудеться його зустріч з російським колегою Володимиром Путіним. При цьому Зубко підкреслив, що стосовно тих військовослужбовців, які в той же день повернуться в свою частину, не буде застосовано жодного покарання. 

Глава Нацгвардії визнав вимоги строковиків "незаконними" 

До адміністрації президента прибув командувач Нацгвардією Степан Полторак. Він назвав вимоги про демобілізацію "незаконними" і зазначив, що строковиків використовували в своїх цілях якісь політичні сили. При цьому він пообіцяв премію тим військовим, які служать довше терміну, а всім іншим зарплата буде видана 15 жовтня. 

У середу, 13 жовтня, президент України Петро Порошенко запропонував Верховній раді призначити главу Нацгвардії генерал-полковника Степана Полторака новим міністром оборони. Напередодні глава держави прийняв відставку колишнього глави оборонного відомства Валерія Гелетея.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх