Члени місії ОБСЄ, затримані в середу, в той же день повернулися в місце своєї дислокації в Донецьку. Група спостерігачів ОБСЄ у складі 11 осіб, контакт з якою був втрачений 28 травня, звільнена в районі Донецька. Таку інформацію оприлюднив в четвер, 29 травня, інтернет-портал агентства РІА "Новости" з посиланням на МЗС Італії.

Як наголошується, серед спостерігачів перебував громадянин Італії. З його родичами вже зв'язався департамент кризового реагування італійського міністерства закордонних справ. 

В офіційному мікроблозі Twitter спеціальної моніторингової місії ОБСЄ повідомляється, що "всі 11 спостерігачів, затриманих 28 травня в Донецьку, повернулися на місце своєї постійної дислокації в цьому місті". Агентство Reuters пише, що група інспекторів ОБСЄ приблизно в полуденний час була затримана озброєними бойовиками на одному з блокпостів проросійських сепаратистів у місті Мар'їнка. Експертам погрожували, у них відібрали мобільні телефони, через такі обставини контакт з ними тимчасово був втрачений. Вже ввечері того ж дня всі члени місії повернулися в свій готель в Донецьку. 

Інша група спостерігачів, як і раніше, вважається зниклою. Водночас про місцезнаходження групи з чотирьох спостерігачів ОБСЄ, зниклих 26 травня, все ще нічого не відомо. Експерти зі Швейцарії, Данії, Естонії та Туреччини були затримані на одному з блокпостів на схід від Донецька при виконанні своїх обов'язків. З тих пір звісток про них не надходило, відзначає Reuters. 

Раніше глава МЗС Швейцарії Дідьє Буркхальтер зажадав негайно і без висунення попередніх умов звільнити усіх затриманих спостерігачів. Такі дії по викраденню спостерігачів були і раніше. 25 квітня в Слов'янську терористи захопили автобус з представниками місії ОБСЄ. Пізніше їх всіх звільнили. 

Джерело: Deutsche Welle

 

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх