Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch (HRW) звинуватила українську армію в застосуванні касетних боєприпасів при обстрілі густонаселених районів Донецька.

У прес-релізі, оприлюдненому у вівторок, 21 жовтня, підкреслюється, що використання таких озброєнь в густонаселених районах суперечить міжнародним правилам ведення війни, оскільки касетні боєприпаси є зброєю невибіркового дії, і може бути рівносильно військовому злочину. 

У документі наголошується, що в ході тижневого розслідування на сході України HRW зафіксувала факти широкого використання касетних боєприпасів у боях між армією України і проросійськими сепаратистами в більш ніж десяти міських і сільських районах. У прес-релізі наголошується, що хоча в багатьох випадках неможливо встановити, хто саме несе відповідальність за застосування цієї зброї, виявлені докази, що свідчать про те, що армія України використовувала касетні боєприпаси при обстрілі Донецька 2 і 5 жовтня. В результаті одного з обстрілів було вбито швейцарського співробітника Червоного Хреста. 

Шокуючий факт 

"Викликає справжній шок той факт, що зброя, заборонена більшістю держав, настільки широко застосовується на сході України. Українська влада повинна негайно обіцяти не використовувати касетні боєприпаси і приєднатися до договору про заборону цієї зброї", - заявив експерт HRW з озброєнь Марк Хізнай. 

Згідно газеті The New York Times, цілий ряд лікарів, що надавали медичну допомогу постраждалим, також підтвердили, що характер поранень свідчить про те, що вони викликані касетними боєприпасами.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх