На відміну від офіційних виборів, проведених українською владою, на незаконних виборах на територіях, підконтрольних проросійськими сепаратистами в Донецькій і Луганській областях, не присутні спостерігачі від ЄС і ОБСЄ.

Натомість моніторингом виборів займаються представники зарубіжних партій, які симпатизують Донецькій і Луганській "народним республікам". Про це повідомляється на сайті німецької суспільно-правової телерадіокомпанії ARD в неділю, 2 листопада. 

АБСЕ замість ОБСЄ 

Так, згідно з інформацією Романа Лягіна, керівника центральної комісії незаконних виборів в Донецьку, в Донбас в якості "міжнародних спостерігачів" прибув 51 чоловік. "У нас на місцях багато спостерігачів, - сказав він в інтерв'ю ARD. - Вони приїхали з Росії, Південної Осетії, Абхазії, Сербії та Чорногорії. Дуже багато хто приїхав здалеку, з країн ЄС, США та Ізраїлю". На прес-конференції в Донецьку 1 листопада "спостерігачі" представили нову організацію під назвою АБСЕ, покликану стати "антиподом ОБСЄ" (Організації з безпеки і співробітництва в Європі, яка існує з 1975 року), повідомляється на сайті німецької телекомпанії n-tv. При цьому засновник АБСЕ Евальд Штадлер називав її то "Агентством", то "Асоціацією" з "безпеки і співробітництва в Європі". 

Ті сепаратисти, що звинувачують Київ у фашизмі запросили вкрай правих спостерігачів 

Австрієць Штадлер - колишній член партії правих популістів АПС (Австрійська партія свободи). На виборах також присутній Жан-Люк Шаффхойзер, депутат Європарламенту, обраний за підтримки крайньо правої французької партії "Національний фронт". Серед залучених організаторами незаконних виборів іноземців є і німець - головний редактор вкрай правої щомісячної газети Zuerst Мануель Оксенрайтер (Manuel Ochsenreiter). Згідно списку "спостерігачів", опублікованим українським політологом Антоном Шеховцовим, в їх число входять також два грецьких комуніста, два італійця з партії Берлусконі "Вперед, Італія", праві і крайні праві націоналісти з Бельгії, Угорщини, Болгарії, Чехії.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх