У ході свого робочого візиту до ФРН, прем'єр-міністр України Яценюк двічі зустрічався з канцлером Меркель, повідомляє Deutsche Welle. Він пригрозив Росії позовом до Міжнародного арбітражного суду в Стокгольмі. Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк приїхав з робочим візитом до Німеччини на два дні.

У середу, 28 травня, він збирався виступити у Фонді Кербера (Körber-Stiftung) з великою доповіддю для широкої публіки, а потім відповісти на запитання з залу. Його виступ (англійською мовою без перекладу) планували транслювати в режимі live навіть в інтернеті. Проте, всі зареєстровані на цей захід отримали від фонду повідомлення про те, що "у зв'язку з раптовою зміною програми перебування Арсенія Яценюка його виступ не відбудеться". 

Як повідомили джерела DW, прем'єр-міністр України був змушений пожертвувати спілкуванням з німецькою громадськістю, оскільки в той самий час віконце для двосторонньої зустрічі з ним з'явилося у канцлера Ангели Меркель (Angela Merkel). На урядовій прес-конференції в середу офіційний представник канцлера Штеффен Зайберт (Steffen Seibert), відповідаючи на запитання DW, підтвердив факт зустрічі Меркель і Яценюка, але зазначив при цьому її "неформальний" характер. Це означає, що переговори були конфіденційними. 

У Донецьку - "гангстери з Росії" 

Втім, можливість виступити публічно Яценюку все ж випала. Ввечері він взяв участь у дискусії, що проходила в Берліні, в рамках міжнародної конференції з питань енергетичної безпеки. Відповідаючи на запитання ведучого, колишнього німецького дипломата Вольфганга Ішингера (Wolfgang Ischinger), що виступав посередником на українському "круглому столі", Яценюк зупинився на двох моментах. В одному з них, про положення на сході країни, яке він охарактеризував як "екстремально складне" і не має одного універсального способу вирішення. При цьому, головним способом Яценюк назвав мирні переговори з усіма учасниками конфлікту, "зацікавленими в досягненні миру і збереженні єдності країни". Загострення ж ситуації в останні дні він пояснює посиленим "проникненням з російського боку на територію України вантажівок з боєприпасами, бойовиками і навченими в Росії гангстерами". Яценюк розповів, що звертався до російських прикордонників і уряду в Москві з проханням не пропускати через кордон бойовиків і зброю. "Але, ні прикордонники, ні уряд Росії нічого не зробили", - заявив він. 

 

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх