Збірна Росії не змогла перемогти Алжир і не потрапила в плей-офф ЧС-2014 у Бразилії. Реалізувавши, Олександр Самедов, стовідсотковий гольовий момент на самому початку другого тайму, і матч збірної Росії з алжірцями на чемпіонаті світу з футболу в Бразилії в четвер, 26 червня, напевно пішов би зовсім за іншим сценарієм і закінчився б не 1:1, а з іншим рахунком.

Тоді замість критичних з'явилася б лавина хвалебних коментарів на адресу росіян. І всі вони були б абсолютно справедливі. Але Самедов не забив, і тепер вихованці Фабіо Капелло, як і сам іменитий тренер, отримують по повній. І теж заслужено. Гравці і тренер після поразки гірші не стали, вони просто не зробили того, що могли і повинні були зробити. 

Закономірний провал 

Черговий провал збірної Росії можна оцінити по-різному. Багато з іронією помітять, що росіяни цього разу потрапили у вельми гідну компанію - на груповій стадії вилетіли тепер уже екс-чемпіон світу Іспанія і завжди зараховувані до фаворитів Англія, Італія і Португалія. З іншого боку, зі своєї групи, безперечно, найслабшою на турнірі, росіяни зобов'язані були виходити кров з носу. Залишимо осторонь почуття десятків мільйонів уболівальників - хоча б заради самоповаги, адже суперники були цілком по зубах. І саме останнє пригнічує найбільше. 

Однак, як би це не здалося комусь образливим, бразильське фіаско росіян цілком закономірне. Воно - відображення реальної ситуації в російському футболі. За винятком феєричної гри на Євро-2008, збірні СРСР і Росії за цей час не завойовували медалей на чемпіонатах світу, Європи та Олімпіадах. 

Вважається, що у Росії п'яте (після англійської прем'єр-ліги, німецької бундесліги, іспанської, італійської та французької ліг) за силою національний чемпіонат у Європі. У футбол вкладають гігантські - як бюджетні, так і приватні - гроші, запрошують маститих тренерів і гравців світового класу. Особливої віддачі - враховуючи обсяги інвестицій - поки не видно. У єврокубках російські команди виглядають вкрай блідо, ніхто з росіян давно не виступає за провідні європейські клуби. 

Брак мотивації 

Банально, але факт - на п'єдестал піднімається той, хто - крім необхідних професійних достоїнств - хоче стрибнути вище голови. Таке бажання у збірної Росії ніяк не проглядалося.

Мотивація - одна з найважливіших складових успіху у великому спорті. Норвезький біатлоніст Бйорндален унікальний і великий не тому, що виграв вісім золотих олімпійських медалей, а тому, що, маючи вже шість таких нагород, на четвертому десятку років знаходив внутрішні стимули для виснажливих тренувань і нових перемог. 

Високі преміальні ніяк не можуть змусити 25-річних футбольних мільйонерів битися, не шкодуючи ніг. Може бути, тоді - честь російського прапора? Дуже хотілося б сподіватися, але щось заважає. Схоже, хлопцям не вистачає елементарного бажання бути одними з кращих в тій справі, якій вони присвятили життя. З боку здається, що футболісти збірної Росії і так цілком задоволені своїм нинішнім статусом і становищем.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх