Організація чемпіонату світу в Мінську заслужила високу оцінку з боку Міжнародної федерації хокею та її президента Рене Фазель. А що думають про підсумки турніру самі білоруси? Відгуки вболівальників з різних країн свідчать про те, що Білорусії вдалося перетворити світову хокейну першість на справжнє свято.

Однак у білоруському суспільстві ставлення і до турніру, і до перемог своєї команди неоднозначне. Як оцінюють підсумки ЧС в країні, де сьогодні все ще є політв'язні, а кілька десятків громадських активістів були ізольовані на час спортивних змагань?

Експерти сходяться на думці, що говорити про те, що дав ЧС Білорусії та який довгостроковий ефект від нього для країни-господарки, можна лише через певний час. Проте вже зараз зрозуміло, що думки й оцінки помітно розходяться. Офіційні ЗМІ стверджують, що атмосфера грандіозного свята покине Мінськ ще не скоро. Більшість незалежних аналітиків більш стримані в оцінках.

Спортивний оглядач Борис Тасман пропонує суворо розмежовувати спорт і політику. Він висловив загальну думку знавців хокею: білоруська команда зіграла на межі своїх можливостей, здобувши чотири перемоги на груповому етапі і зайнявши в підсумку 7-місце.

На руку їй було і те, що інші команди приїхали до Мінська в помітно ослаблених складах, так як всі по максимуму виклалися на Олімпіаді в Сочі. Єдиний невдалий для білорусів матч - поразка від збірної США з рахунком 1:6. На думку Тасмана, сталося це тому, що команду  задавили " психологічно - занадто багато говорили про патріотизм, а це сковує гравців .

Постановка питання, чи був ЧС святом тільки особисто для президента Лукашенка, за висловом Бориса Тасмана, принижує багатьох громадян Білорусії, адже готували турнір "всією країною". Ідея провести ЧС в Білорусії - явно не найгірша ініціатива і точно подія світла, що розвиває в Білорусії не тільки спорт, але й інфраструктуру, впевнений Тасман.

Політолог і хокейний вболівальник Юрій Чаусов вважає, що білоруська влада, звичайно, використовувала в пропагандистських цілях ЧС- 2014 і діяла відповідно за адміністративною установкою - зробити "найграндіозніше свято" . Чаусов не сумнівається, що рекордна відвідуваність ( за чотири матчі до закінчення турніру його поєдинки відвідали більше 582 тисяч глядачів, це найвищий показник за всю історію світових першостей ) пояснюється адміністративним ресурсом.

Правда, за свідченням Бориса Тасмана, старшокласники, яких пропускали на матчі команд, вболівальники які приїхали до Мінська в незначній кількості, були раді подивитися великий хокей, і розмови про примус тут недоречні.

 Джерело: Deutsche Welle

 

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх