Президентські вибори почалися в неділю, 28 грудня, в Хорватії, яка є наймолодшою країною-членом Європейського Союзу. Фаворитом у першому турі вважається чинний президент Іво Йосипович, який представляє Соціал-демократичну партію Хорватії (СДПХ).

Згідно з підсумками соціологічних опитувань, серед виборців у нього на 12 відсотків більше прихильників, ніж у найближчої суперниці по передвиборній гонці - колишньої глави міністерства закордонних справ, представника правоцентристської партії "Хорватська демократична співдружність" (ХДС) Колінда Грабар-Кітарович.

Третє місце за популярністю займає Мілан Куюнджіч від політичного об'єднання "Союз за Хорватію". Він очолює партію "Хорватський світанок" - одну з восьми партій, що входять в дану асоціацію. На пост президента балотується і студент Іван Сінчіч, член неурядової організації "Жива стіна".

Функції глави держави

Президент Хорватії обирається на п'ятирічний термін. Він є верховним головнокомандуючим збройними силами країни та за погодженням з урядом координує зовнішню політику держави. Його функції носять насамперед представницький характер. У разі якщо жоден з кандидатів не отримає в першому турі виборів достатньої кількості голосів, 11 січня відбудеться другий тур голосування.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх