Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмусен заявив про необхідність стратегічних змін через загрозу з боку Росії. Питання про розміщення сил Альянсу в Східній Європі буде вирішено у вересні 2014 року, повідомляє Deutsche Welle

НАТО планує розробити нову стратегію. Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Андерс Фог Расмусен у вівторок, 3 червня, на зустрічі міністрів оборони країн-членів блоку в Брюселі, назвав політику Росії загрозою стабільності і безпеки у всьому євроатлантичному регіоні. "Безвідповідальні і незаконні дії Росії є серйозним викликом єдиної, вільної і мирної Європи", - заявив він. За словами Расмусена, анексією Криму російська сторона довела, що має намір відсунути кордони силовим шляхом. Генсек НАТО вважає, що всі союзники по блоку повинні, у зв'язку зі сформованою ситуацією, забезпечити кращу боєздатність своїх військ і оснастити їх необхідним озброєнням. 

Расмусен привітав заяву президента США Барака Обами про виділення одного мільярда доларів на фінансування присутності американських військ в країнах НАТО на сході Європи. Він відзначив "провідну роль США у забезпеченні заходів безпеки" і застеріг союзників від скорочення військових витрат в національних бюджетах. 

Учасники зустрічі домовилися зібратися у вересні 2014 року в Уельсі, щоб вирішити питання про розміщення військ НАТО в таких країнах Східної Європи, як Польща, Румунія, Литва, Латвія і Естонія. Міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляйен (Ursula von der Leyen) зажадала подати східноєвропейським союзникам ясний сигнал солідарності. 

 

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх