На цьому тижні німецькі ЗМІ обговорювали міжнародні зустрічі і спроби врегулювати кризу на Україні. Чого домоглася "велика сімка" та інші лідери країн Заходу? Що виграв, що програв Путін? Загрози посилення санкцій з одного боку, готовність до діалогу - з іншого. Це невпинно повторюють лідери країн Заходу.

ЗМІ смакують деталі зустрічей: хто поруч з ким сидів, хто відмовився подати Путіну руку, хто подав, але з гримасою. А за цими нікчемними питаннями етикету - трагедія: на сході України ллється кров. Хто може зупинити бої? Хто може примирити Україну з Росією? Чи зможуть братські народи колись відновити родинні узи? Ось питання, які задають німецькі ЗМІ, повідомляє Deutsche Welle

"Уряд у Києві не став урядом для всіх українців" 

Зовсім інакше оцінює рішення саміту "великої сімки" коментатор газети taz Ерік Бонзе (Eric Bonze). Під заголовком "Захід в ролі наставника" він пише, що раніше Путіна погрожували покарати за порушення міжнародного права та інші злодіяння. Тепер, на думку автора, "велика сімка" має намір карати Путіна за те, що він не зробить. Ерік Бонзе вважає таку поведінку Заходу парадоксальним і ось чому: 

"Велика сімка" наказала цілий ряд правил поведінки з метою змусити Росію вести себе коректно по відношенню до України. По суті, ідея змусити палія гасити пожежу звучить непогано. Але при цьому сам Захід порушує міжнародне право. Там ніде не сказано, що суверенна держава зобов'язана визнавати уряд іншої держави. Але саме цього вимагає "велика сімка". Вона вважає себе наставником. 

По-друге, захід все ще виходить з того, що Росія - єдиний винуватець кризи в Україну. І дійсно, досі через кордон прибувають бойовики зі зброєю. Але глибинний корінь конфлікту криється в іншому. Уряд Києва не приділив належної уваги населенню на сході країни. Він не став урядом для всіх українців, як колись було домовлено з Євросоюзом. Навпаки, веде себе агресивно, використовує військову силу. Число жертв зростає. І Путін, на жаль, правий, коли на це вказує", - підсумовує Ерік Бонзе на сторінках газети taz. 

"Сила Путіна обернулася слабкістю" 

Тижневик Die Zeit у своєму онлайн-виданні опублікував великий аналіз ситуації навколо України. Його автор Міхаель Туман (Michael Thumann) під заголовком "Братська дружба - справа минулого" пише про те, що спочатку все виглядало, як перемога Путіна. Він зумів без втрат захопити Крим, його рейтинг в Росії підскочив до небес. Російські ЗМІ шельмують українців і їх уряд, як фашистів. І навіть у Європі праві і ліві популісти підтримують Путіна, бачать у ньому сильного лідера, вказує Міхаель Туман і продовжує: 

"Але сила Путіна обернулася слабкістю. Після анексії Криму все йде не за планом. Росія намагалася зірвати вибори на Україні і вимагала відновлення на посаді поваленого проросійського президента Януковича. Російські спецслужби підбурювали на сході України до захоплення адміністративних будівель і непокори. Але спроби підняти повстання в Харкові та Одесі провалилися. Сепаратисти окопалися в двох східних областях". 

 

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх