Глава МЗС РФ розкритикував рішення ЄС про тимчасове призупинення робіт по газопроводу "Південний потік". На думку Лаврова, Москва робить все можливе для вирішення українського конфлікту, повідомляє Deutsche Welle. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров вважає рішення Євросоюзу про заморожування переговорів щодо будівництва газопроводу "Південний потік" "неконструктивним".

Про це він заявив після переговорів з главою фінського МЗС Ерккі Туоміойя, що пройшли в понеділок, 9 червня, у фінському місті Турку. На думку Лаврова, ЄС чинив тиск на Болгарію. 

"Нещодавно влада ЄС заявила, що переговори будуть заморожені, поки Росія не визнає владу в Києві. Незрозуміло, що від нас хочуть. Відносно України ми робимо все можливе, щоб врегулювати ситуацію", - цитує главу МЗС Росії агентство "Інтерфакс". На його думку, з боку ЄС "аналогічних зусиль не видно". 

Лавров вважає, що Брюссель хоче помститися й покарати 

За словами Лаврова, Брюссель "іноді керується бажанням покарати, бажанням помститися", передає агентство AFP. Він також заявив, що енергетичний діалог між РФ і ЄС допоміг зміцнити енергетичну безпеку Європи, а тепер деякі європейські країни "просувають ідею нової енергетичної стратегії", щоб "підірвати" це партнерство. Напередодні глава болгарського уряду Пламен Орешарскі розпорядився призупинити роботи в рамках проекту "Південний потік" у Болгарії. Вимога про тимчасове заморожування проекту надійшло з Єврокомісії, яка займається розглядом з приводу його відповідності антимонопольним нормативам ЄС. Після призупинення робіт з будівництва "Південного потоку" в Болгарії Сербія була також змушена відкласти початок реалізації проекту. 

 

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх