Причиною зниження зростання світової економіки з 3,2 до 2,8 відсотка стали український конфлікт і незвично сувора зима в США. Світовий банк (СБ) знизив прогноз зростання світового валового внутрішнього продукту (ВВП) на 2014 рік з 3,2 до 2,8 відсотка, повідомляє Deutsche Welle, в середу, 11 червня, з посиланням на дослідження СБ.

Так, якщо в січні оцінка зростання світової економіки зросла на 0,2 відсотка в порівнянні з прогнозом червня 2013, то зараз вона знизилася на 0,4 відсотка. 

В основі нового прогнозу лежить припущення про те, що конфлікт між Росією і Україною продовжуватиметься, але його загострення не відбудеться. За словами Ендрю Бернса, ескалація конфлікту може підірвати довіру інвесторів. "Ринки та інвестори не люблять невизначеність", - сказав він. 

Банк знизив прогноз економічного зростання для країн, що розвиваються з 5,3 до 4,8 відсотка. За словами глави СБ Джима Ен Кіма, темпи зростання ВВП таких країн "залишаються занадто помірними" і третій рік поспіль будуть на рівні нижче 5 відсотків. 

На 2015 і 2016 рік прогноз Світового банку залишається незмінним, він свідчить про збільшення зростання світової економіки на 3,4 або 3,5 відсотка. За оцінками експертів, вже в поточному році очікується підйом кон'юнктури, обумовлений насамперед тим, що економіки багатьох країн продовжують відновлюватися. 

 

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх