Після захоплення іракськими бойовикам турецького консульства в Мосулі, Анкара поінформувала партнерів по альянсу про ситуацію в Іраку. На скликаному за ініціативою Анкари екстреному засіданні НАТО, представники Туреччини не стали просити у країн-членів альянсу про допомогу в звільненні 80 турецьких заручників, захоплених іракськими бойовиками. Про це повідомляє агентство DW в четвер, 12 червня, з посиланням на дипломатичні кола НАТО.

Напередодні в місті Мосул на півночі Іраку угрупування бойовиків "Ісламська держава Іраку і Леванту" захопили турецьке консульство, взявши в полон близько п'ятдесяти чоловік, у тому числі турецького консула і трьох дітей.

11 червня ввечері з ініціативи Анкари відбулося екстрене засідання НАТО для обговорення ситуації в Іраку. Як зазначає Reuters, зустріч була інформативною і не мала відношення до статті договору між країнами-членами альянсу, згідно з якою вони можуть проконсультуватися один з одним у разі загрози своєї територіальної цілісності. "Туреччина ознайомила учасників зустрічі з інформацією про ситуацію в Мосулі та взяття в заручники турецьких громадян", - повідомив представник НАТО за підсумками засідання.

Віце-президент США Джо Байден у телефонній розмові з прем'єр-міністром Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом закликав бойовиків до негайного звільнення турецьких заручників, передає AFP. Він підкреслив, що США готові надати Туреччині допомогу в звільненні заручників і будуть підтримувати тісний контакт з Анкарою і Багдадом.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх