На думку генсека НАТО, Кремль використовує екологічні НПД в Європі, щоб зберегти залежність європейських країн від російського газу, повідомляє Deutsche Welle.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен дорікнув Росії в тому, що вона таємно співпрацює з екологічними організаціями в Європі, спрямованих проти видобутку газу за допомогою фрекінгу. Як сказав Расмуссен в Лондоні, Москва намагається зберегти залежність Європи від поставок російського газу. Робиться це за допомогою витонченої дезінформації, мета якої - запобігти пробному видобутку сланцевого газу, про можливу шкоду якої для навколишнього середовища сперечаються в Європі.

"Я спілкувався з союзниками, які підтверджують, що Росія в ході компанії з поширення дезінформації активно співпрацює з екологічними НПД, які протестують проти видобутку сланцевого газу, для того щоб зберегти залежність Європи від російського газу. Це моя інтерпретація", - наводить слова Расмуссена газета The Telegraph. Глава Північноатлантичного альянсу не уточнив, яким чином Росія співпрацює з екологічними активістами, і чи усвідомлюють останні, що таким чином вони грають на руку Кремлю.

За словами Расмуссена, енергетична безпека дуже важлива, і європейські країни повинні домагатися диверсифікації постачальників енергоносіїв. Це, на його думку, включає в себе і поліпшення функціонування європейського енергетичного ринку, щоб у майбутньому один постачальник не зміг шантажувати цілу країну.

"Грінпіс": Що курять в НАТО?

Екологічна організація "Грінпіс" назвала висловлювання Расмуссена "абсурдними", повідомляє портал телеканалу n-tv. Як зазначив її представник, торік 30 грінпісівців знаходилися у російській в'язниці і могли там залишитися на 15 років. "Уявлення про те, що ми можемо бути маріонетками Путіна, настільки сміхотворне, що мимоволі задаєшся питанням, що курять у штаб-квартирі НАТО", - сказав він.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх