Президент Литви Даля Грібаускайте порівняла президента Росії Володимира Путіна зі Сталіним і Гітлером одночасно. В інтерв'ю виданню Focus в неділю, 22 червня, Грібаускайте заявила, що Путін "використовує національність як привід, щоб військовими методами захопити країну". "Це в точності те ж саме, що робили Сталін і Гітлер. Таке порівняння абсолютно відповідає дійсності", - впевнена вона.

Литовський лідер зазначила, що не тільки українці, а й мешканці країн Балтії та Польщі відчувають агресію з боку Росії. Практично щотижня в Калінінградській області на кордоні з Литвою проходять військові навчання російських військ, повідомила вона, підкресливши, що воєнізація там "надзвичайно сильна". Крім того, за словами Грібаускайте, постійно відбуваються дрібні провокації. Наприклад, недавно російське судно спробувало перешкодити проведенню робіт з будівництва електропроводки в Балтійському морі.

РФ чинить тиск через енергозалежність

Грібаускайте також відзначила, що не очікує швидкого вирішення української кризи. Вона назвала Путіна дуже хитрим, зазначивши, що йому не можна довіряти і він виконує свої обіцянки, тільки якщо це приносить вигоду.

"Балтійські країни ніколи не піддавали критиці російського президента своєю риторикою. Росія ж, у свою чергу, роками чинила тиск, використовуючи для цього, перш за все, енергетичну залежність", - заявила президент Литви. На її думку, Росія має намір утримувати країни Балтії на повідку економічної та енергополітичної залежності, а також підірвати їх відносини з іншими членами НАТО та Євросоюзу.

Президент Литви заявила, що, зокрема, відомо про те, що РФ пропонувала Естонії та Латвії знизити ціни на нафту і газ в обмін на вихід з Північноатлантичного альянсу. "Європа в цілому повинна покінчити з ризикованою енергозалежністю від Росії та диверсифікувати джерела енергії", - вважає Грибаускайте.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх