У разі необхідності Сполучені Штати розглядають можливість нанесення військових ударів в Іраку ще до формування нового уряду національної єдності, до складу якого мають увійти представники сунітів, шиїтів і курдів. Про це у вівторок, 23 червня, в Багдаді заявив держсекретар США Джон Керрі, передає Deutsche Welle.

"Загроза з боку ISIS занадто велика"

За словами Керрі, загроза з боку терористичного угрупування "Ісламська держава Іраку і Леванту" (ISIS) занадто велика. Держсекретар також підкреслив, що президент США Барака Обама не стане перешкоджати військовим діям в Іраку навіть у тому випадку, якщо новий уряд не буде сформовано.

США спільно з Євросоюзом наполягають на формуванні уряду за участю представників трьох груп населення ще й тому, що вони не хочуть займати чиюсь одну сторону в тліючому в Іраку конфлікті.

Джон Керрі прибув до Іраку з неоголошеним візитом в понеділок з Йорданії. У Багдаді він зустрівся з главою уряду цієї країни Нурі аль-Малікі. Бесіда політиків тривала трохи більше півтора години.

Імунітет для американських солдатів

Тим часом Пентагон оголосив про те, що близько 300 американських військових радників, яких направлять в Ірак для надання консультативної допомоги армії і спецслужбам, користуватимуться імунітетом від судового переслідування з боку іракської влади.

У 2011 році Барак Обама обгрунтував рішення про виведення американських військ з Іраку, в тому числі, і тим, що іракський парламент відмовився надавати імунітет американським солдатам.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх