Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service переглянуло довгостроковий рейтинг державних боргових зобов'язань Росії, змінивши його на негативний. Про це стало відомо ввечері в п'ятницю, 27 червня.

При цьому сам рейтинг Ваа1 був підтверджений, хоча наприкінці березня, коли агентство заявило про його перегляд у зв'язку з ескалацією російсько-українського конфлікту, не виключалася ймовірність зниження на один ступінь. 

Зміна прогнозу пов'язана з підвищенням чутливості економіки Росії до геополітичних ризиків, пов'язаних з подальшим розвитком російсько-українського конфлікту і його розповсюдженням на території Східної України, йдеться на сайті Moody's. Свою роль також зіграла заява країн G7 про можливість введення додаткових санкцій, спрямованих проти окремих секторів економіки РФ, а також погіршення середньострокового прогнозу економічного зростання країни. 

Подальша ескалація кризи на Україну може призвести до зниження російського рейтингу, зазначається далі в заяві агентства. Зокрема, це може статися у випадку "подальших військових дій з боку Росії", а також введення нових, жорсткіших санкцій проти РФ або продовження вже існуючих. Якщо ж криза в Україні вирішиться, а прогноз середньострокового економічного зростання РФ покращиться, Moody's допускає зміну прогнозу рейтингу на стабільний.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх