Бойові угрупування ІГІЛ опублікували в інтернеті аудіопослання, згідно з яким вони проголошують "ісламський халіфат", а сама організація перейменовується в "Ісламську державу". Бойовики "Ісламської держави Іраку і Леванту" (ІГІЛ, ISIS або ISIL) оголосили про створення "ісламського халіфату".

Про це ісламісти заявили в неділю, 29 червня, в поширеному через Twitter аудіопосланні, передає агентство dpa. Згідно запису, справжність якого поки не може бути встановлена​​, джихадісти змінюють назву свого угруповання на "Ісламська держава". 

Ісламісти також повідомили, що "халіфом" і тим самим "главою всіх мусульман" призначений їх лідер Абу Бакр аль-Багдаді. У аудіопосланні заявляється, що всі хто сповідують мусульманство повинні йому коритися. 

Під контролем сунітського терористичного угруповання перебувають деякі регіони Сирії і з початку червня - велика територія на півночі Іраку. Джихадисти мають намір також захопити Багдад і на території декількох країн заснувати халіфат - ця форма ісламської держави зникла майже сто років тому, відзначає Deutsche Welle.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх