Колишній президент Франції Ніколя Саркозі затриманий для допиту в рамках розслідування справи про підкуп високопоставленого юриста. Про це повідомили джерела у французьких органах юстиції агентству AFP у вівторок, 1 липня.

Саркозі можуть протримати під вартою до 24 годин і після закінчення цього терміну при необхідності продовжити затримання ще на добу. Це - перший випадок в історії Франції, коли поліція затримує колишнього главу держави. 

Органи юстиції Франції підозрюють колишнього президента в тому, що він разом з адвокатом Тьєрі Ерзогом, також затриманим для допиту, незаконно намагався отримати інформацію про судовий процес по власній справі. Згідно з повідомленнями ЗМІ, Саркозі в ході телефонних розмов з Ерзогом, перехоплених в результаті прослушки, висловлював готовність надати прокурору касаційного суду Жільберу Азіберу впливовий пост в Монако в обмін на інформацію по його справу. Саркозі також намагався вплинути на Азібера, повідомляє Deutsche Welle

Нелегальне фінансування 

У рамках тодішнього касаційного процесу екс-президент Франції домагався повернення щоденника, конфіскованого у нього в рамках розслідування справи про передбачуване нелегальне фінансування його передвиборної кампанії. Саму справу про фінансування було припинено за недостатністю доказів, проте щоденник Саркозі так і не повернули. 

В результаті органи юстиції мають можливість продовжувати аналіз записів в цьому документі, що може становити для Саркозі небезпеку і в рамках розслідування інших справ. Ніколя Саркозі вже неодноразово заявляв про намір повернутися в активну політику.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх