Відправка солдат з Саудівської Аравії в зони, що межують з Іраком відбулася після того, як дислоковані там іракські військові покинули місцевість, залишивши кордон відкритим. Було направлено близько 30 тисяч солдатів в райони, які межують з Іраком, повідомляє в четвер, 3 липня, агентство Reuters з посиланням на телеканал Al-Arabija.

Раніше близько 2500 іракських військових, дислокованих в прикордонному пустельному регіоні на схід від іракського міста Кербелі, з невідомих причин покинули місцевість, залишивши кордон з Саудівською Аравією незахищеним. Це підтвердили зроблені з супутників знімки. 

Напередодні король Саудівської Аравії Абдалла і президент США Барак Обама в телефонній розмові обговорили ситуацію в Іраку, зокрема, необхідність створення там уряду національної єдності. Нинішній іракський уряд представлений шиїтами, його регулярно звинувачують у дискримінації сунітської меншини. 

Саудівська Аравія підтримує сунітських повстанців у боротьбі проти президента Сирії Башара Асада. Звинувачення у підтримці бойовиків-сунітів терористичного угрупування "Ісламська держава Іраку і Леванту" (ISIS), що заявили в неділю, 29 червня, про створення на підконтрольних їй територіях Іраку і Сирії "ісламського халіфату", саудівська влада відкидає.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх