Канцлер ФРН Ангела Меркель (Angela Merkel) проведе майбутні вихідні і початок наступного тижня - з 5 по 8 липня - в Китаї , де її будуть приймати з військовими почестями. Спочатку Меркель вирушить до провінції Сичуань на заході КНР, де проведе переговори з місцевим губернатором, візьме участь у "Форумі урбанізації" та відвідає завод Volkswagen, що з 2005 року випускає дві моделі малолітражок, надзвичайно популярні на китайському авторинку.

Переговори на вищому політичному рівні - з головою КНР, прем'єром Держради КНР і главою китайського парламенту пройдуть вже в Пекіні. Там же Меркель зустрінеться з місцевими кінорежисерами, виступить з доповіддю в Пекінському університеті і дасть прийом в посольстві Німеччини. 

Китай - важливий торгівельний партнер Німеччини 

На офіційних переговорах багато тем: двосторонні економічні зв'язки, інноваційне партнерство, візові центри, громадянське суспільство і права людини, умови роботи іноземних журналістів, проблеми регіональної і глобальної світової політики. 

У Німеччині високо цінують Китай, як торгово-економічного партнера. Обсяг товарообігу з КНР у ФРН третій за величиною - після Франції та Нідерландів. Він приблизно вдвічі перевищує обсяг товарообігу з Росією. Тому не випадково канцлера супроводжуватиме вельми представницька делегація ділових кіл, а в Пекіні відбудеться чергова церемонія підписання цілої низки нових двосторонніх контрактів. 

Деякі економісти передбачають, що в осяжному майбутньому Китай стане навіть головним торговим партнером Німеччини, хоча у відомстві федерального канцлера до таких прогнозів ставляться обережно. Експерти уряду в той же час з деякою заздрістю відзначають темпи китайського промислового зростання. Згідно з розрахунками Світового банку, Китай вже цього року стане провідною економічною державою, якщо вимірювати господарський потенціал КНР таким показником, як сукупна купівельна спроможність без урахування валютного курсу. 

Це, природньо, дражнить німецьких бізнесменів, які сподіваються, що в ході політичних переговорів в Пекіні буде досягнутий прогрес по таких поки не вирішеним проблемам, як захист інтелектуальної власності, ліцензійні питання, нерівні умови для вітчизняних і зарубіжних підприємців на китайському ринку. 

Крим, санкції, газ 

Разом з тим Ангела Меркель не стане вмовляти китайських лідерів підтримати європейські чи американські санкції проти Росії. У Берліні знають, як стримано Пекін ставився до санкцій, які раніше застосовували в міжнародних кризах або в покаранні за порушення прав людини, не спокушаються на цей рахунок і розуміють, що "нереалістично намагатися спонукати Китай ввести санкції проти Росії". Навіть всередині Європейського Союзу немає повної згоди з цього питання, нарікають радники канцлера. 

На переговорах в Пекіні буде порушена і недавня газова угода між Китаєм і Росією, правда, тільки в глобальному контексті, в рамках підготовки до енергетичного кошика майбутнього саміту G20. Але сама по собі ця угода тривоги в Берліні не викликає. Тут не вважають, що майбутні поставки російського газу в Китай знизять залежність "Газпрому" від європейських покупців і тим самим розширять для Росії можливості енергетичного шантажу країн ЄС у політичних цілях. 

В уряді ФРН не знають, за якою саме ціною Росія буде продавати свій газ Китаю - це комерційна таємниця, але, як і експерти, розділили загальну суму контракту на роки і обсяги, отримавши у результаті досить скромну ціну. 

Крім того, в Берліні вказують на те, що переговори по газу йшли близько 10 років, і "позиція китайців на них явно не стала слабкішою, вони напевно зуміли відстояти свої уявлення про ціни". Тому, роблять висновок радники канцлера, Європа залишиться для Росії привабливим і незамінним покупцем газу, а залежність партнерів - взаємною, повідомляє Deutsche Welle.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх