У Євросоюзі стурбовані ескалацією конфлікту на Близькому Сході. "Ми стежимо за швидко погіршеним становищем на півдні Ізраїлю і в секторі Газа з серйозною тривогою", - йдеться в заяві верховного представника Євросоюзу із зовнішньої політики і безпеки Кетрін Ештон, опублікованому у вівторок, 8 липня.

"Безпека мирного населення повинна бути найважливішою", - зазначила Кетрін Ештон і закликала обидві сторони конфлікту до негайного припинення вогню. 

Аналогічну позицію зайняв і прес-секретар Білого дому Джош Ернест. Відзначивши право Ізраїлю на самозахист, він в той самий час висловив стурбованість з приводу безпеки мирного населення, як в Ізраїлі, так і в секторі Газа. "Продовження або ще більша ескалація насильства не в інтересах двох сторін", - наводить слова Ернеста Deutsche Welle. У Вашингтоні сподіваються, що Ізраїль залишить відкритим "канал для дипломатії", що дозволить встановити режим припинення вогню або добитися деескалації ситуації. 

З початку нової хвилі ескалації протистояння між Ізраїлем і бойовиками руху ХАМАС, каталізатором якого послужило викрадення і вбивство трьох учнів ізраїльської релігійної школи, а потім викрадення і вбивство 16-річного палестинського підлітка. По території Ізраїлю з боку сектора Газа було випущено близько 300 ракет. Тільки у вівторок, 8 липня, за даними Армії оборони Ізраїлю, бойовики справили 130 пусків. У відповідь на масовану ракетну атаку бойовиків ХАМАС, військово-повітряні сили Ізраїлю у вівторок, 8 липня, завдали ударів по 150 цілям на території сектора Газа.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх