У скандалі навколо шпигунства з боку американських спецслужб уряд ФРН зробив перший дипломатичний крок. Резиденту спецслужб США, акредитованому при американському посольстві в Берліні, наказано покинути Німеччину, повідомив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Зайберт (Steffen Seibert) у четвер, 10 липня.

За словами Зайберта, відправка американського резидента проводиться у зв'язку з нинішнім розслідуванням двох справ про шпигунство, яким займається федеральна прокуратура Німеччини, а також у зв'язку з питаннями, які розглядає комісія бундестагу з розслідування діяльності Агентства національної безпеки США у ФРН. Зайберт підкреслив, що федеральний уряд дуже серйозно ставиться до даних розслідувань. 

Глава парламентського комітету з контролю за діяльністю спецслужб Клеменс Біннінгер (Clemens Binninger) відзначив, що відправка американського резидента - це реакція на  зволікання США у справі розслідування скандалу про шпигунство. Делегати всіх представлених у бундестазі партій привітали рішення уряду ФРН, повідомляє Deutsche Welle

"Співпраця з США необхідна" 

Оголошуючи про висилку американського резидента, Зайберт, зазначив, що в інтересах безпеки своїх громадян і солдатів, що беруть участь в зарубіжних місіях, Німеччина життєво потребує подальшої тісної співпраці з західними партнерами, в першу чергу - з США. 

Зайберт, однак, підкреслив, що умовою такої співпраці є обопільна довіра і відкритість. "Федеральний уряд, як і раніше готовий до цього і чекає того ж від своїх найближчих партнерів", - резюмував офіційний представник уряду ФРН. 

Реакція США 

Білий дім відмовився коментувати висилку резидента американських спецслужб з Німеччини. Як і посольство США в Берліні, обмежившись заявою про те, що воно принципово не дає коментарів з питань, що стосуються спецслужб. Одночасно в посольстві зазначили, що партнерство з ФРН, як і раніше має для США високу цінність, оскільки "забезпечує безпеку і німців, і американців". "Дуже важливо продовжувати тісну співпрацю з нашими німецькими державними партнерами у всіх сферах", - підкреслюється в заяві.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх