Сектор ГазаСлідом за Ізраїлем, ХАМАС оголосив про п'ятигодинне припинення вогню. Пропозиція про перемир'я в гуманітарних цілях надійшло від ООН. Напередодні ХАМАС зажадав внести зміни в план перемир'я, запропонований Єгиптом.

Радикальний палестинський рух ХАМАС погодилося підтримати ініціативу п'ятигодинного припинення вогню. Про це в ніч на четвер, 17 липня, повідомив представник палестинського руху Самі Абу Зукрі. Згідно із заявою, ХАМАС припинить бойові дії 17 липня в 10.00 за місцевим часом. Абу Зукрі зазначив, що палестинський рух, таким чином, погодилося підтримати пропозицію ООН. 

Напередодні ввечері ізраїльська армія оголосила, що "з гуманітарних причин" з 10.00 до 15.00 за місцевим часом не атакуватиме цілі в секторі Газа. Представник ізраїльського уряду уточнив, що прохання про перемир'я надійшла з боку ООН, передає Deutsche Welle. "Це в інтересах усіх жителів сектора Газа, вони повинні отримати можливість сходити в лікарню, отримати медичну допомогу або купити їжу", - заявив спецпредставник ООН по Близькому Сходу Роберт Серрі в інтерв'ю ізраїльському телеканалу "Channel 2" увечері 16 липня. 

ХАМАС зажадав внести зміни в план Каїра 

16 липня ХАМАС відхилив пропозицію Єгипту про припинення вогню в конфлікті з Ізраїлем, зажадавши внести зміни в план Каїра. Зокрема, палестинське угруповання зажадало "чітких формулювань" про повне зняття блокади сектора Газа, включаючи відкриття кордонів, звільнення полонених на Західному березі річки Йордан, а також право на рибальство в морі на відстані від берега до 12 миль. 

Нагадаємо, що на дев'ятий день гострого конфлікту його жертвами стали 215 палестинців і один ізраїльтянин.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх