Президент Росії Володимир Путін підписав закон про введення до Кримінального кодексу РФ статті 212.1 (неодноразове порушення встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи або пікетування). Про це у вівторок, 22 липня, повідомляється на сайті Кремля.

Кримінальні справи по даній статті будуть заводити проти громадян, які притягувалися до адміністративної відповідальності за участь у мітингах більше двох разів протягом півроку. 

За порушення Кримінального кодексу за цією статтею встановлено штраф у розмірі від 600 тисяч до 1 мільйона рублів або в розмірі зарплати засудженого за період від двох до трьох років. В якості можливого покарання також передбачені обов'язкові роботи на термін до 480 годин, виправні роботи на термін від одного року до двох років, примусові роботи на термін до п'яти років або позбавлення волі на той же термін, пише агентство "Інтерфакс". 

Посилюється адміністративне покарання 

Також законом вноситься ряд поправок до Кодексу про адміністративні правопорушення (КпАП). Так, максимальний термін адміністративного арешту пропонується збільшити з 15 до 30 діб, змінивши відповідним чином частину 1 статті 3.9 кодексу. У статтю 19.3 КоАП (непокора законній вимозі співробітника силових структур) додається пункт 6, який встановлює відповідальність за повторну непокору поліцейському (пункт 1 статті), співробітнику ФСБ (пункт 4) або ФСО (пункт 5). Максимальною санкцією за цим звинуваченням стає арешт на термін до 30 діб. 

Крім того, вводиться адміністративний арешт за статтею 20.2 КоАП (порушення порядку проведення масових заходів), до цих пір передбачались тільки штрафи і обов'язкові роботи. За організацію протестної акції без подачі повідомлення (частина 2) передбачений арешт до 10 діб, а за проведення мітингу, що завадить роботі інфраструктури (частина 3), - до 15. Організаторам мітингу, що спричинив шкоду здоров'ю людини (частина 4), загрожує арешт до 20 діб, а учасникам (частина 6) - до 15. 

У статтю також вводяться пункт 6.1, що передбачає до 15 діб арешту для учасників мітингу, який створив перешкоди інфраструктурі, і пункт 8, який передбачає до 30 діб арешту у разі повторного звинувачення в порушенні правил проведення акцій. Схожі зміни вносяться до статті 20.2.2 КпАП (організація масового одночасного перебування або пересування громадян у громадських місцях). 

Додаткові права отримують силовики 

У частину 2 статті 16 закону "Про поліцію" вносяться корективи, що дозволяють співробітникам правоохоронних органів блокувати об'єкти не тільки для припинення, але також і для запобігання масових заворушень та інших дій, що можуть призвести до негативних наслідків. 

Переглядаються норми закону "Про збори, мітинги, демонстрації, ходи і пікетування", що стосуються співробітників ЗМІ. Зокрема, журналістам, які висвітлюють протестні акції, відтепер наказано "мати ясно виражений знак представника засобів масової інформації". Підставою для діяльності журналіста на публічному заході є редакційне посвідчення чи інший документ, що підтверджує особу та повноваження журналіста.

 

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх