Російський "Газпром" і китайський "CNPC" все ж підписали контракт на поставку газу в Китай. Термін дії контракту 30 років. Ціна контракту складе 400 млрд доларів США, виходячи із загальної суми контракту ( 400 млрд дол за 30 років), якщо щорічні поставки складуть 38 млрд куб. м, виходить ціна китайського контракту близько 350 дол за 1 тис. куб. м, підрахувала аналітик "ВТБ Капіталу" Катерина Батьківщина.

Акції Газпрому на Московській біржі після підписання контракту виросли на 2 % (за даними на 13:50). Президент РФ Володимир Путін заявив, про те, що реалізація контракту на продаж російського газу стане на чотири роки найбільшим будівництвом у світі. Ціна на газ прив'язана до нафтових цін, додав глава держави. Інвестиції в інфраструктуру в рамках контракту оцінюються в 70 млрд дол.

Про можливість податкових пільг для родовищ, з яких буде поставлятися газ до Китаю, Путін заявляв напередодні. КНР у відповідь готовий був скасувати імпортні мита на російський газ.

Крім того, на додаток до контракту сторони підписали меморандум про взаєморозуміння у сфері поставок газу за східним маршрутом. Документ підписаний міністром енергетики Олександром Новаком і керівником державного енергетичного управління КНР Сіньсюнуом.

Понад десять років велися переговри щодо поставок газу до Китаю. У 2009 році сторони навіть підписали "Рамкову угоду" про умови постачання, яка припускала, що експорт на китайський ринок  становить 68 млрд куб. м газу в рік. Навесні  минулого року обсяги щорічних поставок на першому етапі було визначався в 38 млрд куб. м, про те домовитися щодо ціни  довгий час не получалось. За різними оцінками, вартість  за тисячу кубометрів коливалась від 590 до 380 доларів. Експерти говорили, що складна політична ситуація могла б  призвести до того, що піднебесна отримає російський газ зі знижкою.

Джерело РБК

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх