У Росії зайти в інтернет через Wi-Fi в публічних місцях найближчим часом зможуть тільки ті, у кого буде з собою паспорт. Це необхідно для ідентифікації користувача, йдеться в опублікованій 7 серпня постанові уряду. В будь-яких громадських місцях аномнімний доступ до мережі заборонений.

Оператор, який видає точку  доступу  Wi-Fi зобов'язаний видавати доступ для користування інтернетом тільки після ідентифікації користувача.

Як відзначає в п'ятницю, 8 серпня, інтернет-портал "Російської газети", всю інформацію про користувача оператор, який надає послугу, повинен зберігати півроку. Операторам зв'язку необхідно буде оновлювати список мінімум один раз в квартал. 

ФСБ підключиться до "прослушки" користувачів

Російський уряд зобов'язав усі соцмережі та популярні в РФ сайти встановити за власний кошт програмне забезпечення та спеціалізоване обладнання, за допомогою якого, російські спецслужби могли б швидко і якісно получати інформацію про користувачів. За такою схемою працює СОРМ - система технічних засобів для забезпечення функцій оперативно-розшукових заходів. Як повідомляє сайт агентства РБК, прем'єр-міністр Дмитро Медведєв підписав постанову уряду, що уточнює закон про блогерів: вона присвячена взаємодії спецслужб і "організаторів поширення інформації" - так в законі називають соцмережі, форуми і будь-які сайти для спілкування, доступ до яких мають усі користувачі інтернету. Згідно цієї постанови, сайти повинні підключати обладнання та спеціальне ПЗ для силових відомств згідно з планом заходів, розроблених ФСБ. Ця постанова забороняє сайтам розкривати "організаційні і технічні прийоми проведення оперативно-розшукових заходів".

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх