ЄС виступив з критикою обмежувальних заходів, прийнятих Москвою щодо імпорту продовольства з європейських країн. Представник Європейської комісії в Брюселі в четвер, 7 серпня, назвав рішення Кремля політично мотивованим і заявив, що ЄС "зберігає за собою право вжити відповідні дії", повідомляє Deutsche Welle.

У 2013 році ЄС експортував до Росії сільгосппродукції і продовольства на суму майже 12 мільярдів євро, що становить 10 відсотків усього сільськогосподарського експорту Євросоюзу. 

Країни Заходу побоюються наслідків ембарго РФ 

Греція не зможе експортувати до Росії близько 600 тисяч тонн овочів і фруктів, заявляють представники грецького об'єднання експортерів фруктів і овочів. Брюссель повинен терміново компенсувати втрати виробників. 

Фінляндія побоюється ослабленням економічного зростання, повідомляє агентство "Інтерфакс". За словами виконавчого директора Асоціації харчової промисловості Фінляндії (ETL), чверть фінського продовольчого експорту йде до Росії, його обсяг перевищує 400 мільйонів євро. За підрахунками Банку Фінляндії, збитки країни можуть скласти до 1 мільярда євро, що призведе до скорочення ВВП на 0,5 відсотка. 

В свою чергу уряд Японії виступив з критикою дій Росії і закликав Кремль замість обмежувальних заходів зробити конструктивні кроки по стабілізації ситуації в Україні.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх