Прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган здобув переконливу перемогу на перших прямих президентських виборах в історії країни. За 60-річного лідера ісламістської Партії справедливості і розвитку (ПСР) проголосувала абсолютна більшість виборців (51,8 відсотка), повідомила в ніч на понеділок, 11 серпня, національна виборча комісія.

В результаті Ердоган на 13 процентів випередив свого найближчого суперника - кандидата від об'єднаної опозиції Екмедледдіна Ісханоглу. Лідера прокурдської Партії миру і демократії (ПМД) Салахаттіна Демірташа підтримали лише 9,71 відсотка виборців. Прихильники Ердогана шумно святкували перемогу свого обранця в Анкарі та інших містах Туреччини. 

Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що він бажає бути президентом усіх турків. Він обіцяв жителям країни "нову еру" і "соціальне примирення". Критики, однак, побоюються, що новий президент перетворить Туреччину в ще більш авторитарну державу, відзначає Deutsche Welle. Після обрання на пост президента Туреччини Ердоган повинен звільнити пости прем'єр-міністра і голови ПСР. Очікується, що обидві ці посади займуть його найближчі соратники.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх