У світлі внутрішньополітичної кризи в Іраку, влада США, в неділю, 10 серпня, виступила на підтримку президента країни Фуада Маасума. "Адміністрація Сполучених Штатів повністю підтримує президента Фуда Маасума, як гаранта Конституції Іраку", - цитує Deutsche Welle заступника начальника прес-служби Держдепартаменту Марі Харф.

Раніше прем'єр-міністр Іраку Нурі аль-Малікі в спеціальному телезверненні звинуватив главу держави в порушенні основного закону країни. Президент, який вступив на посаду в кінці липня, повинен внести на затвердження парламенту кандидатуру прем'єр-міністра. Очолюваний Нурі аль-Малікі блок політичних сил здобув перемогу на парламентських виборах, але не має абсолютної більшості в парламенті. За відставку аль-Малікі і створення уряду національної згоди виступає і влада США. В результаті парламент переніс намічене на неділю, 10 серпня, засідання, присвячене виборам нового прем'єр-міністра країни, на 19 серпня. 

У своєму телезверненні прем'єр підтвердив, що має намір втретє обійняти посаду голови уряду. І, як передало CNN, вивів на вулиці Багдада вірні йому підрозділи служб безпеки. Солдати і поліцейські повністю блокували, зокрема, "зелену зону": особливо охоронявся квартал, де розташовані урядові будівлі і більшість дипломатичних представництв.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх