Росію не запросили на саміт НАТО, який пройде в Уельсі 4-5 вересня. Про це в понеділок, 25 серпня, повідомляє Deutsche Welle. Відповідно до джерел, участь російської делегації в цій зустрічі визнано недоцільним. При цьому газета зазначає, що всі теми, які будуть обговорюватися в Уельсі, так чи інакше мають відношення до Росії. 

На вересневому саміті альянсу планується обговорити посилення колективної оборони, продемонструвати "трансатлантичну рішучість", обговорити відносини з Росією і зміцнення зв'язків з Україною, розглянути питання про поглиблення партнерських відносин НАТО і продовженні політики відкритих дверей. Ще однією темою зустрічі стане Афганістан і завершення операції міжнародного стабілізаційного контингенту в цій країні в кінці 2014 року. 

Примітно, що вже на перший день саміту призначено засідання комісії НАТО-Україна за участю президента Петра Порошенка. Порядок денний саміту в Уельсі радикально скорегований через події навколо України. Спочатку передбачалося зосередити увагу на боротьбі з тероризмом і кіберзагрозами. 

У Москві не здивовані відсутністю запрошення 

У російських дипломатичних колах зазначили, що Москва не здивована відсутністю запрошення на саміт в Уельсі. "У нинішніх умовах в Москві на запрошення і не розраховували. В НАТО ще в квітні прийняли рішення про згортання співпраці з РФ. Це була не наша ініціатива, ми були готові продовжувати спільну роботу. Шкода, що були заморожені важливі проекти. Зараз м'яч на стороні альянсу, напрошуватися ми не будемо".

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх