Єврокомісія підготувала документ, в якому наводяться можливі варіанти економічних санкцій проти Росії.

Зокрема, автори документа пропонують заборонити постачання до країн ЄС ікри, горілки, діамантів і хутра з Росії. У найбільш серйозному варіанті санкцій йдеться про припинення закупівлі нафти і газу.

У той же час ймовірність прийняття 27 травня рішення про введення яких-небудь санкцій проти російської економіки вкрай низька через позицію більше половини держав - членів Євросоюзу.

Думки про те, що ЄС не введе секторальні санкції щодо економіки Росії, дотримується і глава Мінекономрозвитку Олексій Улюкаєв. «Щиро переконаний, що до їх прийняття не дійде», - сказав міністр.

ЄС і США раніше ввели санкції проти ряду російських і українських офіційних осіб і бізнесменів у зв'язку з ситуацією навколо Криму і України.

Брюссель раніше заявив, що «у разі подальшої дестабілізації ситуації в Україні з боку Росії, в результаті якої відбудеться провал необхідних для легітимізації української влади виборів президента країни 25 травня екстрений саміт (глав держав і урядів) ЄС, намічений на 27 травня, розгляне питання про перехід до обмежувальних заходів третього ступеня (торгово-економічних санкцій ) щодо РФ». За його словами, «порозуміння про це є між провідними країнами ЄС».

Президентські вибори в Україні пройдуть 25 травня.

Джерело: сайт телеканалу "Дождь".

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх