Вчора, 28 серпня, було скликане екстрене засідання Ради Безпеки ООН, що проходило в Нью-Йорку. На засіданні представник Росії виступив з резолюцією із закликом до "негайного і безумовного припинення вогню" в східній Україні.

Представник РФ при ООН Віталій Чуркін також заявив, що Радбез "так і не зміг зіграти своєї ролі". Однак, Радбез ООН заблокував дану резолюцію. Водночас постпред Литви Раймонда Мурмокайте зазначила, що в резолюції запропонованій Росією відсутня низка серйозних питань, наприклад, про те, що "бойовики заважають наданню гуманітарної допомоги з боку уряду України". 

Натомість, заступник генерального секретаря ООН з політичних питань Джефрі Фелтман заявив про необхідність пошуку реальних кроків для врегулювання кризи, наслідки якої можуть вийти далеко за межі України. За його словами, всесвітня організація не може "ігнорувати тривожні повідомлення про участь російських військових у новій хвилі ескалації". Разом з тим Фелтман визнав, що ООН не має "незалежних інструментів для перевірки цієї інформації". 

США і велика кілкість країн Радбезу ООН піддали Росію різкій критиці у зв'язку з участю її військовослужбовців у збройному конфлікті в Україні. Зокрема, американський постпред Саманта Пауер у зв'язку з ситуацією, що створилася вказала на необхідність термінового проведення переговорів і заявила, що "Росія повинна припинити брехати і  розпалювати цей конфлікт". Вона також зажадала відводу російських солдат з української території.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх