НАТО у зв'язку з діями Росії в Україні планує створити п'ять нових баз в країнах Балтії та Польщі. На кожній передбачається розмістити на постійній основі від 300 до 600 військовослужбовців Північноатлантичного альянсу.

Експерти в сфері логістики, розвідки та планування займатимуться на цих базах підготовкою військових навчань, а при необхідності - і військових операцій в цих країнах, повідомив в неділю, 31 серпня, тижневик Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS) з посиланням на високопоставленого представника НАТО. 

За словами представника Альянсу, деталі плану передбачається розробити після закінчення саміту НАТО, який пройде в Уельсі 4-5 вересня. Як повідомляє FAS, посли 28 країн-членів НАТО узгодили в Брюселі секретну програму обсягом 20 сторінок. У цьому документі Росія кваліфікована, як "загроза євроатлантичної безпеки", а альянс зобов'язується "збільшити можливості східних союзників по прийому підкріплень з інших країн НАТО". 

За даними FAS, НАТО також планує сформувати контингент швидкого реагування чисельністю близько 4000 військовослужбовців, готовий до відправки в регіон кризи протягом 2-7 днів. Це означає, що даний контингент повинен бути готовий виконати завдання значно швидше, ніж нинішні сили швидкого реагування - NATO Response Force, відзначає Deutsche Welle.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх