На виборах до парламенту Бельгії найбільшу кількість голосів може отримати новий фламандський альянс, який домагається виходу Фландрії зі складу країни.

 

На парламентських виборах в Бельгії, що проходять у неділю, 25 травня, згідно з соцопитуваннями, з великою ймовірністю може перемогти націоналістична партія "Новий фламандський альянс" ( НФА ) на чолі з мером міста Антверпена Бартом де Вевер. Соціалістична партія у франкомовній Валлонії, у відповідності з цими ж опитуваннями, може зайняти друге місце за кількістю голосів.

Майже вісім мільйонів громадян Бельгії, які мають право голосу, обирають 150 депутатів національного парламенту, повідомляє агентство dpa. У країні діє обов'язкове виборче право: неучасть у голосуванні загрожує грошовим штрафом. Від результату, показаного НФА на цих виборах, залежатиме, як скоро вдасться сформувати новий бельгійський уряд.

НФА домагається самостійності, а в подальшому - і повної незалежності північного регіону Фландрія. У разі перемоги альянсу всім іншим політичним партіям, незалежно від їх політичних програм, довелося б об'єднатися в коаліцію, щоб запобігти розколу країни. Після парламентських виборів у 2010 році формування уряду Бельгії тривало півтора року.

Джерело: Deutsche Welle

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх