Північноатлантичний альянс ухвалив рішення про створення підрозділу, здатного в найкоротші терміни відреагувати на зовнішню загрозу, заявив генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмусен у п'ятницю, 5 вересня, на саміті в Ньюпорті.

Авангард, що отримав назву "Вістря списа", здатний буде приступити до виконання бойових операцій протягом 2-3 днів, повідомляє Deutsche Welle. Всього в підрозділ увійдуть від 3 до 5 тисяч солдатів, воно посилять існуючі сили швидкого реагування альянсу - NATO Response Force (NRF). Створенням авангарду військовий блок відреагував на заклики своїх східно-європейських членів посилити їх захист у зв'язку з конфліктом в Україні. 

Як заявив прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон, Сполучене королівство готове надати для створення нового підрозділу НАТО 3,5 тисячі солдат. Бундесвер також візьме участь у створенні авангарду. 

Альянс збереже прихильність акту НАТО - Росія 

Альянс планує і далі дотримуватися угоди між НАТО і Росією, заявив Фог Расмусен. За словами генсека, члени альянсу не мають наміру розривати основоположний акт НАТО - Росія, як того вимагав ряд східноєвропейських політиків.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх